Brodnickie Zakłady Żelatyny

Brodnickie Zakłady Żelatyny są kontynuatorem wieloletniej tradycji produkcji żelatyny w Polsce. Po raz pierwszy żelatyna została wyprodukowana w Brodnicy w 1937 roku. Nasza firma istnieje od 1999 roku. Obecnie jesteśmy jedynym producentem żelatyny w Polsce. Jesteśmy firmą posiadająca w 100% polski kapitał.

Podstawowym mottem naszej firmy jest wytwarzanie produktu bezpiecznego dla zdrowia ludzi i spełniającego wymagania klienta, a także szacunek dla społeczeństwa lokalnego i środowiska naturalnego.

Swoje cele realizujemy poprzez wprowadzanie Systemów Jakości (w 2005 roku wdrożyliśmy system HACCP), tak aby nasi odbiorcy byli przekonani, że podejmowane przez nas działania jako producenta gwarantują produkt najwyższej jakości. W kwietniu 2014 audytorzy z instytucji certyfikującej Lloyd's Register pozytywnie ocenili działanie systemu zarządzania jakością w dziedzinie produkcji i sprzedaży żelatyny przyznając naszej firmie certyfikat ISO 9001:2008. Zakończony sukcesem proces certyfikacji to efekt zaangażowania firmy w ciągłą poprawę jakości produktów oraz dążenia do spełnienia wymagań klientów.

Jednocześnie przyznano nam też certyfikat ISO 22000:2005 w dziedzinie produkcji żelatyny. ISO 22000 to międzynarodowy standard zarządzania bezpieczeństwem żywności. Norma łączy zasady HACCP, GHP i GMP oraz elementy zarządzania jakością.Jest najwyższą formą zapewnienia o zachowaniu międzynarodowych standardów bezpieczeństwa żywności .

 

Za swoją działalność zostaliśmy uhonorowani wieloma wyróżnieniami. Otrzymaliśmy m.in. w 2000 roku "Złotą Karetę" - nagrodę toruńskiego dziennika "Nowości" oraz w 2002 roku nagrodę Burmistrza Miasta Brodnica jako "Firma Roku" za dobre wyniki ekonomiczne, natomiast w roku 2009 za osiągnięcia, jakość produktów i innowacyjność, firma nasza nagrodzona została tytułem Laureata EU STANDARD 2009. W 2010 roku nasza firma została wyróżniona tytułem Orzeł Agrobiznesu.Tytuł ten jest nadawany firmom z branży rolno-spożywczej, które odniosły sukces na rynku. W tym samym roku otrzymaliśmy tytuł HIT 2010 Pomorza i Kujaw "za dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i wysoka jakość produkcji. Jesteśmy też laureatem konkursu "Gazela Biznesu 2010, 2013,2014,2015" dla najdynamiczniej rozwijającej się firmy w rankingu małych i średnich przedsiębiorstw, przygotowanym przez dziennik "Puls Biznesu" oraz firmę Coface Poland. W roku 2012 nasze zakłady zostały wyróżnione tytułem Orzeł Agrobiznesu Grand Prix oraz "Kryształowym Hitem 2012"  W roku 2014 otrzymaliśmy wyróżnienie w Rankingu miesięcznika Forbes dla najprężniej rozwijających się firm. W 2015 roku otrzymaliśmy Srebrne Godło oraz tytuł Najwyższa Jakość za produkt żelatyna spożywcza oraz farmaceutyczna w konkursie organizowanym przez Polskie Forum Klubu ISO 9000.

Jesteśmy Firmą prężnie działającą i stale rozwijającą się. Nasze działania poparte są praktyką produkcyjną związaną z wieloletnim funkcjonowaniem na rynku. Zdobyliśmy zaufanie wielu klientów. Załoga pracująca w Brodnickich Zakładach Żelatyny to ludzie z wieloletnim stażem w produkcji żelatyny podnoszący stale swoje kwalifikacje.

Poniżej galeria zdjęć aktualnego zakładu oraz kilka historycznych zdjęć.